شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

احمد ملاشاهی از فعالان اجتماعی در یادداشتی در باب فرا رسیدن ایام نوروز باستانی، مردم را به خرید کالای ایرانی دعوت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان: "احمد ملاشاهی" فعال اجتماعی در یادداشتی آورده است: عید دارد می آید ، روز از نو ،روزی از نو ،اما اینکه رزق وروزی ما چقدر نو شود بستگی دارد که سفره عیدمان را چگونه پهن کنیم ، عید ایرانی را با چه کالایی حلول کنیم.
 اگر می خواهیم  حول حالنایی در اقتصاد ما صورت گیرد کافیست در همین ایام غیرت ایرانی ما گُل کند بخصوص که بهانه ای هم برای کیفیت اجناس ایرانی مختص عید نیست.

پرتقال ،سیب ، آجیل ، رخت و لباس  ، هفت سین وبقیه، چیزی نیست که کیفیت تُرک وچین بر ما فزونی داشته باشد اگر عادت کردیم به این خصلت خرید ، نوروز فرصت ترک عادتهاست، زمین اگر به سرمای زمستان عادت می کرد چه بذر گلهاو گیاهان که در خاک می مردند.

برای اینکه  عید ایرانی با کالای ایرانی ضمانت شود قرار ما این باشد که به مهمانی که می رویم اولین کار ما شمردن  دندان های سفره هفت سین باشد با مشاهده هر جنس غریبه ، تکلیف عید بدهیم به بانی سفره  ازغزل حافظ که ؛

"سالها دل طلب جام جم از ما می کرد.

انچه خود داشت زبیگانه تمنا می کرد" .

اگر مدیر ،وزیر و مسوول نیستیم که حواسمان به گمرک باشد ، اگر تاجرنیستیم تا هوای چرخ تولید داخلی را داشته باشیم، مهمتر ازهمه ، مهترین پست، دست ماست ، ما خریدار هستیم ، شاه کلید مدیریت اقتصادی ، در جیب ماست. مراقب باشیم جیب خرید عیدمان جز برای جنس ایرانی لبخند نزند.

لبخند بی موقع یا به موقع جیب ما در برابر مارک اجناس می تواند خیلی ها را شاد و یا خیلی ها را بی عید کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید