شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

رئیس پلیس آگاهی گلستان با بیان این مطلب که کشف کالای قاچاق در استان نسبت به سال قبل؛ 92 درصد رشد داشته است، افزود: آن دسته از افرادی که در این راستا قدم بر میدارن هم به خود و هم به کشور خود خیانت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "سرهنگ مجتبی مروتی" رئیس پلیس آگاهی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان این مطلب که قاچاق، خط قرمز پلیس آگاهی است و یه هیچ عنوان با این پدیده کنار نخواهد آمد در خصوص این برنامه های این نهاد با برخورد با کالاهای قاچاق سلامت محور گفت: حساسیت نیروی انظامی به این گونه قاچاق کالاها بسیار بالاست و همانند سایر قاچاق های دیگر که از مبادی های گوناگون وارد خاک کشور می شوند با عوامل آن برخورد خواهد شد.

* سیستم های ایمنی کشور، کالاهای قاچاق سلامت محور را مشاهده نمی کنند/ قاچاقچیان کالا، خائنین به مردم و کشورند

وی افزود: متاسفانه این نوع قاچاق ها، سیستم های نظارتی را دور می زند و تولید کننده خارجی که ما نمیدانیم چه شخصی است، اجناس مربوطه را به بازرگان داخلی فروخته و بازرگان داخلی نیز از مسیر غیر مجاز اجناس مد نظر را وارد کشور می کند و متاسفانه سیستم های ایمنی کشور این نوع کالاها را مشاهده نمی کنند و این امر موجب آن می شود که این کالا ها وارد چرخه بازار شوند و مصرف کننده آن را استفاده کند.

"مروتی" تصریح کرد: آن دسته از افرادی که این کار را در جامعه انجام می دهند هم به خود و هم به مردم کشور خود خیانت می کند ولی مردم عزیز هم بدانند که خود آنها به عنوان مصرف کننده، آخرین دروازه استفاده از کالاهای قاچاق محسوب می شوند و باید نطارت خود را در این راستا بیشتر و حساسیت های خود چند برابر کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان اظهار کرد: امروزه تشخیص کالاهایی که بر مدار سلامت محور در حال تولید هستند را با کالای قاچاق را میتوان تشخیص داد و با یک جستجوی ساده در فضای اینترنت، از اصالت، کیفیت کالا و همچنین قاچاق بودن آن  و یا نبودن آن مطلع گردید.

* مردم به ارزان بودن یک جنس، شک داشته باشند/ افزایش 92 درصدی رشد پرونده های قاچاق در گلستان

وی افزود: اجناس قاچاق به علت ارزان بودن راحت تر در دست مردم قرار می گیرند و میتوان گفت که این امر، یک زنگ خطر برای سلامت مردم می باشد و مردم عزیز هم به اجناسی که قیمت آن ارزان است، شک کنند و سرمایه خود را در هر راهی خرج نکنند.

"مروتی" با بیان این مطلب که در 8 ماهه سال جاری بالغ بر 5 هزار 518 فقره پرونده قاچاق در استان گلستان تشکیل شده است اظهار کرد: این تعداد تشکیل پرونده در استان نشان دهنده آن است که مضوع قاچاق در گلستان نسبت به سال گذشته رشد 92 درصدی را شاهد بوده است.

* سه باند بزرگ قاچاق کالا در گلستان متلاشی شد

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان در پاسخ به این سوال که در این راستا چه تعداد افراد بازداشت شده اند، تصریح کرد: در بحت تعداد متهمین اصلی این پرونده ها، دو هزار هفصد و هفتاد و دو نفر دستگیری داشتیم که در باب متلاشی شدن باندهای قاچاق کالا، 3 باند بزرگ در استان متلاشی شده است.

وی افزود: پلیس آگاهی استان در امر مبارزه با قاچاق کالا، 11 طرح را اجرایی کرده است که 685 دستگاه خودرو در امر قاچاق کالا در گلستان توقیف شده است.

* عمده کالاهای قاچاق استان؛ مصرفی است/ گلستان در امر ورود کالای قاچاق از طریق مرز ها، کاملا ایمن است

"مروتی" در ادامه با بیان این موضوع که استان گلستان در امر ورود کالای قاچاق از مرزها، کاملا ایمن است و هیچ گونه ورود کالای قاچاق را شاهد نیست؛ اظهار کرد: عمده کالاهای قاچاقی که وارد استان گلستان می شود، تنها برای مصرف مردم استان است که این نوع کالاها از سمت مرزهای غربی و جنوبی کشور وارد کشور و پس آن وارد تهران و به طبع این ورود، فروشندگان سطح شهر این اجناس را خریداری و آنها نیز، این کالاها را به مردم می فروشند.

وی افزود: بیشتر این اجناسی که وارد استان می شود، از طریق روش های گوناگون است که عمدتا، با خودرو های شخصی، اتوبوس و از این قبلی وسایل حمل و نقل است.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان همچنین توصیه ای به اصناف و فروشندگان داشته است و گفت: اصناف و اتحادیه های صنفی محترم بدانند که استفاده از کالاهای قاچاق و فروش آن در فروشگاه ها و مغازه ها موجب ضرر به کشور است و که این امر موجب بیکاری و ورشکستی کارخانه های تولیدی را به همراه دارد.

وی افزود: مبارزه با قاچاق کالا، یک اراده جمعی و ملی می خواهد، حال این امر میخاد من مصرف کننده باشم و یا تولید کننده؛ چرا که قاچاق کالا به تنهایی و توسط یک ارگان از بین نخواهد رفت و مردم و تولید کنندگان نیز در این راستا به مسئولین امر کمک کنند چرا که این امر موجب کمک به خودشان است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید