شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

کسبه و بازاریان شهر گرگان از مسئولین امر گلستانی، درخواست کردند که با هر گونه سلب آرامش و نظم عمومی برخورد نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ مردم استان گلستان و ایران اسلامی با نظامی که برای آن هزاران شهید و ایثار گر و جانباز داده اند مشکلی ندارند ولی مهمترین مشکل آنها مشکلات اقتصادی و معیشت آنهاست که باید مسئولین پاسخگوی این مشکلات باشند.

وضعیت بد اقتصادی، چالش دیروز و امروز مردم استان گلستان و سایر نقاط کشور است که این امر با همت مسئولین قابل برطرف شدن است و در اینجا نیز نباید همه مشکلات اقتصادی را به گردن دولت انداخت، بلکه بخشی از این مشکلات توسط خود مردم قابل حل است.

گرانی موجود در بازار و تبعیض سرمایه ها در اقتصاد؛ موجب گردیده که صدای اعتراض برخی از مردم به گوش برسد و این امر موجب آن شده است که سوء استفاده گران زیادی از این آب گل آلود ماهی بگیرند و درماندگان فتنه سال 88 برای تحقق خواسته های نا به حق خود، بر هم زدن امنیت و عقب گرد کشور را در دستور کار خود قرار داده اند.

از حرمت شکنی و توهین به نظام و شهدا گرفته و یا خسارت زدن به اموال مردم و اعتقادات مذهبی آنها. پروژه ای که توسط دشمنان قسم خورده این نظام و مردم در نقاط مختلف کشور در حال پیاده سازی است.

در همین راستا، در چند روز اخیر و با توجه به دعوت ضد انقلابیون از مردم و جوانان به حضور در خیابان ها و تخریب اموال مردم، امنیت شهر گرگان به وضوح قابل لمس بود، اما در برخی از نقاط مرکزی شهر گرگان، جوانانی که بدون هیچ گونه هدفی اقدام به خسارت زدن اموال مردم و برهم زدن آرامش شهر دست زده اند، به کسبه و بازاریان خیابان ولیعصر و شهرداری خسارتهایی وارد کرده اند که این امر قابل گذشت نیست.

در همین راستا، "علی رستمانی" یکی از کسبه خیابان شالیکوبی شهر گرگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: من با گرفتن یک وام که هنوز در بازپرداخت آن در سر برج، با مشکل مواجه هستم، مغازه ای را ایجاد کردم تا بتوانم امرار و معاش کنم و با در آمد آن، قسط وام خود را پرداخت کنم.

متاسفانه اختشاش گران اخیر، بدون هیچ گونه هدفی، به مغازه من خسارت زده اند و حتی برخی از اجناس من را به سرقت برده اند؛ آیا این انصاف است که بخواهم در برابر این بی نظمی که آنها ایجاد کردند، سکوت کنم. مسئولین امنیتی و انتظامی بهتر است به جای مراعات با این افراد که آرامش و امرار و معاش مردم را سلب کرده اند به جد برخورد کند و اجازه ندهند مشکلات مردم چندین برابر شود.

همچنین یکی دیگر از کسبه خیابان ولیعصر در ادامه گفتگو با خبرنگار ما گفت: اگر مردم ناراضی از شرایط خود هستند باید به صورت قانونی مطالبه گری کنند.

"علی علی محمدی" تصریح کرد: این مملکت بدون صاحب اداره نمیشود. برای این نظام و این انقلاب چه خونها که ریخته نشده است. مگر همین جوانانی که اعتراض میکنند، در ایام محرم و تشیع پیکر شهدا، حضور ندارند و سینه زنی نمی کنند. پس چرا دوباره میخواهند حوادث تلخ سال 88 را تکرار کنند. هر خرابکاری که این جوانان انجام دهند، دودش به چشم ما می رود.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که چرا دشمنان ما از این بی نظمی ها و اخلال گران حمایت میکند و دم از شرایط بهتر اقتصادی و آزادی را می دهند، اظهار کرد: دشمن اگر دلش برای ما می سوخت، تحریم ها را بر میداشت نه اینکه تحریم ها را چند برابر کند. مردم و جوانان ایران، تا به کی باید از یک سوراخ ده ها بار گزیده شوند. آنها اگر راست میگویند چرا معترضین کشور های خود را سرکوب میکنند و چرا از اخلال گران ما حمایت. آنها دوستان ما نیستند، آنها خونخوارانی هستند که چشم دیدن آرامش مردم ما را ندارند.

در همین راستا، یکی دیگر از کسبه گرگانی که مغازه آن در میدان ولیعصر در محل تجمع اعتشاش گران بود، اظهار کرد: در پی حوادث اخیر شهر گرگان؛ من کسبه باید از ترس جان و اموالم، مغازه خود را هنگام اذان مغرب ببندم که چرا، این افراد اخلالگر، به من و اموالم خسارت نزند.

من برای تهیه اقلام و سرمایه ام، عمرم را گذاشتم، چرا یک عده از افراد این چیز ها را درک نمیکنند. چرا در صدد بر هم زدن امنیت و آرامش مردم هستند.

جوان 17 الی 18 ساله با چه هدفی به دنبال بر هم زدن نظم عمومی است. مطالبه اقتصادی دارد، چرا از مجرای قانونی پیگیری نمیکند. چرا به من نوعی که این افراد را نمیشناسم و با آنها برخورد نکرده ام، خسارت میزنند.

وی در پایان عنوان کرد: نیروی انتظامی و مسئولین باید با این اخلال گران جامعه به شدت برخورد کنند و اجازه جولان آن ها را ندهند.

گفتنی است، مغازه ها و کسبه خیابان ولیعصر و شهرداری گرگان، در دو روز گذشته به دلیل تجمع غیر قانونی عده ای جوان،  پس از اذان مغرب و عشاء تعطیل شدند و اخلال گران؛ خسارت هایی را به بهانه های شرایط اقتصادی به کسبه گرگانی وارد کرده اند.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید