شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که استاندار گلستان در امر پتروشیمی استان ورود پیدا کند تا نتیجه آن مشخص شود، اظهار کرد: پروژه پتروشیمی استان گلستان با 97 هزار سهام دار نتوانسته است عملیاتی شود و از دید من، باید استاندار گلستان در این زمینه ورود کند و یک التیماتوم به مسئولین این پروژه بدهند که به عنوان مثال در مدت یک ماه نتیجه را اعلام کنند و اگر کاری از دست هیات موسس این پروژه بر نمیآید کار را به کاردان بسپارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "اسد الله قره خانی" نماینده مردم شهرستان علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان این مطلب که نمایندگی در مجلس شورای اسلامی یک فرصت و مجلس نیز یک ظرفیت در جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، در خصوص اجرای برخی از پروژه های اقتصادی و تجاری استان گلستان و شهرستان علی آباد کتول گفت: پروژه کلنک زنی تله کابین علی آباد در ایام الله دهه فجر سال جاری زده خواهد شد.

وی در ادامه به تغییر الگوی کشت کشاورزان گلستان اشاره کرد و افزود: کشاورزان و مسئولین امر باید الگوی کشت را در بخش کشاورزی تغییر دهند.

* عملیات اکتشاف میدان نفت و گاز در گلستان در سال 97 اجرایی می شود/ طرح تثبیت قیمت ها، یک تصمیم اشتباه بود

"قره خانی" تصریح کرد: در هفته آینده بنا شده است که مجمع نمایندگان استان گلستان تشکیل شود و علیت تشکیل این جلسه مباحث کشف میدان نفت و گاز در استان است و طبق دستور وزیر نفت، عملیات اکتشاف میدان نفت و گاز در گلستان از سال 97 در استان گلستان عملیاتی خواهد شد.

نمیانده مردم علی آباد کتول در استان گلستان اظهار کرد: تصویب طرح تثبیت قیمت ها در مجلس هفتم که برای جلوگیری از تورم بوده و منجر به صدور کارت سوخت شد، طرحی اشتباه از سوی نمایندگان بود.

وی افزود: نمایندگان می خواستند با این کار جلوی تورم ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی را بگیرند، اما نتوانستند به اهداف و برنامه های خود در این زمینه برسند و میتوان گفت این تصمیم، یک تصمیم اشتباه بوده است.

"قره خانی" عنوان کرد: با اجرای این طرح در سال 1391 قیمت ها به شدت یکباره افزایش پیدا کرد و شوک بزرگ اقتصادی به معیشت و اقتصاد خانوار ها وارد کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: در تبصره 14 قانون بودجه سال آینده کشور، حذف یارانه 32 میلیون نفر در نظر گرفته شده، اما کمیسیون انرژی تاکید دارد که نرخ تورم را همین تک رقمی نگه دارد و اگر دولت بخواهد بنزین را 50 درصد افزایش دهد، دیگر در سایر بخش ها تورم به شدت بالا خواهد رفت.

* استاندار گلستان در امر پروژه پتروشیمی گلستان ورود پیدا کند

وی در ادامه سخنان خود اشاراتی به انجام نشدن پروژه بزرگ اقتصادی استان اشاره کرد و افزود:  پروژه پتروشیمی استان گلستان با 97 هزار سهام دار نتوانسته است عملیاتی شود و از دید من، باید استاندار گلستان در این زمینه ورود کند و یک التیماتوم به مسئولین این پروژه بدهند که به عنوان مثال در مدت یک ماه نتیجه را اعلام کنند و اگر کاری از دست هیات موسس این پروژه بر نمیآید کار را به کاردان بسپارند.

" قره خانی" در پاسخ به سر انجام ایجاد منطقه آزاد تجاری در استان گلستان اظهار کرد: منطقه آزاد تجاری استان گلستان از دید مجلس، منطقه ای مساعد است اما علت تاخیر اعلام این منطقه، تلفیق شدن منطقه آزاد تجاری اینچه برون با 7 منطقه دیگر در کشور است.

* دولت در امر منطقه تجاری اینچه برون تعلل داشته است

نماینده مردم علی اباد کتول در ادامه اظهار کرد: دولت در بخش منطقه تجاری اینچه برون تعلل داشته است، چرا که حدود و سقور منطقه را در اینچه برون را تعیین نکرده است.

وی افزود: از پیشنهاد دولت به مجلس برای ایجاد منطقه آزاد تجاری بالغ بر 8 ماه می گذرد و نظر نمایندگان استان گلستان در مجلس بر این است که این لایحه در سال جاری و پس از تصویب بوجه 97 در صحن علنی مجلس آید و نتیجه آن به مردم گلستان اعلام شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید