شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان این مطلب که 240 هزار نفر ساعت از پرسنل سپاه نینوا گلستان در مناطق زلزله زده خدمت رسانی کردند، اظهار کرد: اقدامات موقتی و اقلام یک سال زلزله زدگان کرمانشاه و مناطقی که در دست سپاه نینوا گلستان بوده است، تامین شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "رحمت الله صادقی" فرمانده سپاه نینوا گلستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: 240 هزار نفر ساعت از پرسنل سپاه نینوا گلستان در مناطق زلزله زده خدمت رسانی کردند.

وی افزود: در مدت تقریبا دو ماه استقرار سپاه استان گلستان در مناطق زلزله زده کرمانشاه، 70 نفر از کادر سپاه و 131 بسیجی در قالب 9 گروه جهادی خدمت رسانی کردند که در این ایام 43هزار نفر ساعت در 3500 نفر روز کار برآورد شده است.

"صادقی" تصریح کرد: در مناطقی که تحت بازسازی سپاه نینوا گلستان قرار داشت، بالغ بر 251 منزل مسکونی تخریب کامل شدند و 4 نفر از هم وطنان ما در این 9 روستا، جان باختند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که با توجه به راه اندازی سماره حساب کمک نقدی مردم به زلزله زدگان، افزود: مردم فهیم گلستان در این ایام بالغ بر 250 الی 270 میلیون تومان بوده است که این مبلغ برای خانواده های تحت پوشش و بهزیستی هزینه خواهد شد و با توجه به اعتباراتی که این نهاد ها برای خانواده های بی بضاعت در نظر گرفته اند، منزل های مسکونی دائم برای این دسته از خانوار ها ساخته خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: نیاز های اولیه مناطق زلزله زده ای که در دستان سپاه نینوا گلستان سپرده شده است؛ تامین شده و ما طبق آخرین جلسه ای که با معتمدین و مسئولین منطقه داشتیم، اقلام مایحتاج و خوراکی نیز تهیه شده است.

سردار" صادقی" با بیان این مطلب مهمترین مسئله اصلی مناطق زلزله زده، اسکان دائمی است، عنوان کرد: 9 روستای آسیب دیده، جهت تهیه اسکان موقت، به سپاه گلستان واگذار شده بود که طبق برآوردهای ما 322 خانوار با یک هزار و 498نفر جمعیت را در بر می گرفت.

فرمانده سپاه نینوا گلستان خاطر نشان کرد: در زلزله 21 آبان ماه در 9 روستای واگذار شده به سپاه نینوای استان گلستان، 251 خانه کاملا تخریب شده، 1209 راس دام تلف شده و 41اسطبل دام تخریب شده بودند که از این میان، سپاه استان زودتر از موعد مقرر با کمک نیروهای جهادی 257 سکوی کانکس ایجاد کرده و 276 کانکس نیز نصب کرده اند که 19 کانکس از آن ها، آهن کش فلزی داشته و نیاز به سکو نداشته اند و می توان گفت که در مدت تقریبا دو ماه استقرار سپاه استان گلستان در مناطق زلزله زده کرمانشاه، اقداماتی را که بنا بود به انجام برساند، پیاده سازی کرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید