شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

استاندار گلستان با اشاره به رقم 200 میلیون دلاری صادرات استان گلستان در سالجاری، عنوان کرد: این میزان صاردات در شأن گلستان نیست و باید تلاش کنیم این رقم را به یک میلیارد دلار افزایش دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛"سید مناف هاشمی" استاندار گلستان در دیدار با فعالان اقتصادی استان که با حضور فعالان اقتصادی استان، معاونین استاندار، مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط با سرمایه گذاری و فرمانداران شهرستانهای استان برگزار گردید ، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن و هفته درختکاری، گفت: دولت تدبیر و امید نگاه قدیمی به سرمایه گذار ندارد و معتقدیم که فعال شدن سرمایه گذاران در هر کشوری موجب رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم می شود.

وی افزود: با وجود همه چالش هایی که امروز در عرصه اقتصاد کشور وجود دارد اما نباید فراموش کنیم که 6 سال پیش رشد اقتصادی کشور منفی 7 بود و امروز پیش بینی می شود در پایان سال 96 این رشد به مثبت 5 برسد.

"هاشمی" یادآور شد: بر اساس آمارهای بانک مرکزی و مرکز آمار ایران تورم 43 درصدی امروز به زیر 10 درصد رسیده است و این نشان از تغییر رویکردها در کشور دارد.

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت آموزش مدیران و دیدار آنان با سرمایه گذاران و شنیدن مشکلات آنان، خاطر نشان کرد: استان گلستان پتانسل های فراوانی جهت حضور سرمایه گذاران دارد و  امروز سرمایه گذاران قدم در جایی می گذارند که شرایط فراهم باشد .

وی ادامه داد: بزرگترین افتخار ما تغییر نگرش نسبت به تولید است و ما امروز منتظر حضور سرمایه گذاران در استان هستیم چرا که دستگاه های صادرکننده مجوز پای کار آمده اند و موانع تا صدور نهایی مجوزها رفع شده است.

"هاشمی" با اشاره به رتبه ششم استان در ارائه تسهیلات رونق تولید، گفت: گلستان با همکاری دستگاه های اجرایی و بانک ها جزو استان های بالای کشور در ارائه تسهیلات رونق تولید است و این نشان تغییر رویکرد ها دارد.

نماینده عالی دولت در استان گلستان خطاب به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی گفت: تلاش ما حل مشکلات و رفع موانع سرمایه گذاران است و آن دسته از مشکلات که در حوزه اختیارات استان باشد را حل می کنیم و دسته دیگر مشکلات را که در استان قابل رسیدگی نباشد به مسولان بالادستی منتقل می کنیم.

وی یادآور شد: امروز پروسه صدور مجور در حوزه صنعت استان به 6 روز رسیده است و باید تلاش کنیم به کوتاهترین زمان ممکن برسد همانگونه که در بسیاری از کشورهای پیشرفته این زمان به یک روز کاهش یافته است.

"هاشمی" با اشاره به اجرایی شدن تعهد استان برای ایجاد  19هزار و 400 شغل در سال 96، اظهار کرد: باید این رقم را در سال آینده 2 برابر کنیم و ما تنها دنبال ایجاد شغل برای جوانان این استان هستیم.

استاندار گلستان با بیان اینکه ما به حضور سرمایه گذاران در این استان افتخار می کنیم، گفت: ما از بخش خصوصی می خواهیم خطوط تولید خود را افزایش دهند و با تولید محصولات زمینه صادرات آن به خارج از کشور را فراهم کنند.

وی افزود: نباید اجازه دهیم جوانان و نخبگان ما با تلاش همگان در این کشور رشد کنند ، پیشرفت کنند و از کشور خارج شوند.

"هاشمی" با تاکید بر اینکه وظیفه ما توسعه استان است، گفت: اگر مدیری سنگ اندازی کرد و در صدور مجوزها و و مسائل مالی و بانکی مشکلی ایجاد کرد، گزارش اقدامات او ارائه شود.

استاندار گلستان خطاب به فعالان اقتصادی حاضر در جلسه ، خاطر نشان کرد: اگر سرمایه گذارانی در جاهای دیگر نیز می شناسید آنها را دعوت به سرمایه گذاری در استان کنید.

"هاشمی" عنوان کرد: باید سالی 3 – 4 بار واحدهای تولیدی گلستانی محصولات خود را در نمایشگاه های خارجی نمایش دهند.

وی با اشاره به رقم 200 میلیون دلاری صادرات استان در سالجاری، خاطر نشان کرد: این میزان صاردات در شأن گلستان نیست و باید تلاش کنیم این رقم را به یک میلیارد دلار افزایش دهیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید