شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

7

تحولات سیاسی در همه کشورهای جهان تاثیر مهمی در روند بازارهای مالی  و اقتصادی بر جای می‌گذارند.

به گزارش سرویس اقتصادی کاسب امین _ این تاثیر گذاری هم در کوتاه‌مدت و به صورت واکنش فوری به نتایج رویدادهای مهم سیاسی نظیر انتخابات آشکار می‌شود و هم در بلند‌مدت، با تغییر سمت و سوی سیاست‌های کلان یک کشور بر جهت‌گیری بازارها موثر است.

بورس تهران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به صورت تاریخی نسبت به تحولات سیاسی مهم واکنش نشان داده است. در این میان، حساسیت بازار به انتخابات ریاست‌جمهوری بیشتر است چرا‌که رییس‌جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور، سکاندار ایجاد تحولات مهم اقتصادی و سیاسی می‌باشد.

در مقاطع گذشته، سرمایه‌گذاران معمولا با یک پیش‌بینی اولیه از نتایج انتخابات در روزهای نزدیک به این واقعه معاملات خود را تنظیم می‌کردند؛ با این حال مطالعه روند حاضر بازار سهام حاکی از عدم ورود سرمایه‌گذاران به گمانه‌زنی نتیجه انتخابات و حاکمیت احتیاط کامل تا زمان مشخص شدن رییس‌جمهور آینده است.

به‌این ترتیب از آنجا که در هفته‌های معاملاتی اخیر بازار فاقد سمت و سوی مشخص بوده و قیمت‌های سهام نیز در سطوح ارزنده خود درجا زده‌اند، انتظار نمی‌رود خروجی انتخابات منجر به نوسانات شدید در بورس تهران شود؛ از این منظر می‌توان گفت ریسک بازار سهام در برخورد با انتخابات پیش رو نسبت به دوره‌های پیشین تا حد زیادی کاهش یافته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید