شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: دو میلیارد و یکصدمیلیون تومان برای تعمیر و تجهیز تالار فخرالدین اسعد گرگانی اعتبار نیاز است که تامین چنین رقمی خارج از توان دستگاه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "حجت الاسلام علی اصغر فضیلت" در رابطه با مشکلات تالار فخر الدین اسعد گرگانی، افزود: سالهای متمادی از ظرفیت تالار بدون رفع آسیب‌های اساسی استفاده شده صرف نظر از اینکه اعتباری برای آن درنظر گرفته شود.

وی ادامه داد: طبق برآورد انجام شده از طرف کارشناسان وزارت ارشاد دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز تالار نیاز است که البته چنین رقمی خارج از توان دستگاه است.

"حجت الاسلام فضیلت" با بیان این نکته که این رقم مربوط به یک سال و دو سال نیست، اظهار کرد: این هزینه در طول سالیان متمادی تجمیع شده است و تبدیل به یک رقم درشت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان راه برون رفت از این وضعیت تالار را واگذاری به بخش خصوصی دانست و تصریح کرد:  با توجه به محدودیت های مالی دولت تصمیم گرفتیم برای نصف روزهایی از سال مدیریت تالار را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا از محل درآمدهای آن دست کم هزینه‌های جاری تالار تامین شود.

گفتنی است، تالار فخرالدین اسد گرگانی بعد از تالار وحدت تهران دومین تالار باشکوه کشور است که مختص تئاتر ساخته‌ شده است.

ساخت این تالار در سال 1351 آغاز شده و در هشتم اردیبهشت‌ماه سال ٥٧ افتتاح‌ شده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید