شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

یک فعال فرهنگی استان گلستان در پی حواشی به وجود آمده در راستای "خیمه سروش" واقع در منطقه مسکونی سروش جنگل گرگان که فاقد مسجد است یادداشتی را منتشر کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "محسن رایجی" یکی از فعالان فرهنگی استان گلستان در پی حواشی به وجود آمده در منطقه "سروش جنگل" گرگان و عدم برخوردار بودن مردم این منطقه  از یک مکان مذهبی قبیل مسجد و حسینیه، یادداشتی را برای این شبکه خبری ارسال کرده است که خالی از لطف نیست، مسئولان امر آن را مطالعه نمایند.

این فعال فرهنگی در یادداشت خویش چنین آورده است:

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: ان لقتل الحسین علیه السلام حرارة فی قلوب المؤمنین لا تبرد ابدا.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دلهای مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

«امروز که بشریت، بسیاری از مکاتب اعتقادی و فکری را تجربه کرده و به بطلان و اعوجاج آن ها پی برده، بیش از پیش تشنه حقیقت ناب و فرهنگ غنی و انسان‌ساز عاشوراست و انسان های آزاده و حقیقت جو دل در گرو زندگی در پرتو معارف حقه اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) داده اند، دست‌های پلید استعمار در منطقه و تهدیدهای اخیر ناشی از آن امت اسلامی را دچار فرسایش‌های درونی نموده‌ و از یکسو جریانات تکفیری را به جان مسلمانان و مظلومان بی دفاع انداخته و اسلام‌هراسی را با تفرقه افکنی‌ ‌های رذیلانه ترویج می‌دهند تا این دین رحمت را خشن نشان دهند و از سوی دیگر با ترویج افراطی گری و خرافات در میان شیعیان باعث بد جلوه دادن مکتب اهل بیت(ع) ‌می شوند.

لذا پرچمداران و طلایه داران متعهد فرهنگ عاشورا باید بیش از هر زمان با تکیه بر فرهنگ محبت اهل بیت(ع)، اعتقادات و معیارهای اصیل دینی و عقلانی، به تقریب و وحدت مذاهب اسلامی اهتمام نموده و با پرهیز از جریان های تفرقه‌انگیز و عوامل بیگانگان و استثمارگران با حضور یکپارچه در مراسم و مجالس عزاداری و سوگواری سالار شهیدان حسین بن علی(ع) و آن شهیدان همیشه زنده تاریخ مواضع دینی، اعتقادی و سیاسی و انقلابی خویش را تحکیم بخشند.

آیا اجازه ندادن شهرداری برای برگزاری مراسم عزاداری در این مقطع از زمان برای منطقه آسیب پذیر گرگان (سروش جنگل) کار درستی است؟

همان گونه که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه اي ( مدظله العالي) در اين باره خطاب مي کنند: ((ايراد کار بسياري از کساني که در لغزشگاه‌هاي بي‌بصيرتي لغزيدند و سرنگون شدند، اين است که نگاه نکردند و چشم خودشان را بر يک حقايق واضح بستند.انسان بايد نگاه کند؛ وقتي که نگاه کرد، آنگاه خواهد ديد. ما خيلي اوقات اصلاً حاضر نيستيم يک چيزهائي را نگاه کنيم. انسان مي‌بيند منحرفيني را که اصلاً حاضر نيستند نگاه کنند)).

آري !!! کساني که چشم خود را بر روي حقايق بستند و خواسته يا ناخواسته در پازل دشمن قرار گرفته و به خون شهدا و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران جسارت نمودند، مستحق عذابي اليم خواهند بود.

جای بسی تاسف و اندوه دارد که مسئولین شهرداری گرگان هنوز به اهالی محله سروش جنگل اجازه برپایی خیمه برای ایام محرم و صفر را نداده اند.

اهالی محترم محله سروش جنگل در این روزها منتظر پاسخگویی مسئولین شهرداری در جهت عدم برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا می باشند و تاکتون هیچ مسئولی جوابگو نبود است و فقط کار عمرانی کردن در شهر نمی تواند به فرهنگ و آینده نسل جوان این شهر کمکی کند.

والسلام علی من اتبع الهدی

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید