شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

امام جمعه موقت گرگان گفت: هدف اصلی مستکبران و تروریست‌ها از جنگ عراق و سوریه، ایران است، آنها می‌خواهند تروریست‌ها را در مرزهای ایران مستقر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از فارس، "حجت‌الاسلام قاسم لیوانی" امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: مستکبران دنیا هم‌اکنون همان کاری را در سوریه و عراق انجام می‌دهند که در گذشته نسبت به ما می‌کردند، آنها از یک سو ادعای مخالفت با تروریست‌ها را دارند و از سوی دیگر، انواع سلاح‌ها را هم به آنها می‌دهند.

وی با گرامیداشت 27 تیرماه، سالروز پذیرش قطعنامه 598 توسط جمهوری اسلامی ایران افزود: با همه خسارت‌هایی که در جنگ تحمیلی به ایران وارد شده بود و جمع زیادی از رزمندگان، شهید، جانباز و اسیر شده بودند، اما در سال 1367 بنا به دلایلی، آتش‌بس را پذیرفت.

خطیب موقت جمعه گرگان حامیان رژیم بعث عراق را مقصر اصلی جنگ تحمیلی دانست و اظهار کرد: آنها انواع تسلیحات نظامی را به عراق می‌‌دادند در حالی که ما را تحریم کرده بودند.

لیوانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دین مبین اسلام همواره بر رعایت اخلاق در جامعه تاکید کرده است، گفت: متاسفانه ما در کشور خود از این نظر، خیلی در حال درجا زدن و عقب‌گرد هستیم.

وی ادامه داد: در قرآن آمده که نبی مکرم اسلام ابتدا برای بیان آیات قرآن، بعد از آن به منظور گسترش اخلاق و سپس برای تعلیم به مردم، مبعوث شده است.

امام جمعه موقت گرگان خاطرنشان کرد: طبق فرمایش حضرت علی (ع) حتی اگر بهشت و جهنم هم وجود نداشته باشد ما باید به دنبال کسب فضایل اخلاقی باشیم، چراکه اخلاق، انسان را به سوی سعادت هدایت می‌کند.

لیوانی با بیان اینکه ذات اقدس الهی همواره انسان را از قسم خوردن نهی کرده، اما خودش در آیات مختلف قرآن، بارها سوگند یاد کرده است، در این خصوص اظهار کرد: ما برای منافع شخصی خودمان، سوگند می‌خوریم اما پروردگار، نه برای منافع شخصی خودش، بلکه به خاطر گوشزد کردن اهمیت یک موضوع و آماده کردن ما برای شنیدن یک موضوع مهم سوگند می‌خورد.

وی با بیان اینکه متاسفانه، اخلاق در جامعه ما کمرنگ شده است، گفت: انواع تهمت‌ها، غیبت‌ها، بدبینی‌ها، سوءظن‌ها و اختلافات در جامعه وجود دارد، به جای اینکه عیب‌های یکدیگر را بپوشانیم، درصدد رسوا کردن یکدیگر هستیم.

به گفته وی، فضای مجازی با همه خوبی‌هایی که دارد، به فضایی برای تخریب تبدیل شده است.

امام جمعه موقت گرگان همچنین 26 تیرماه، سالروز تاسیس شورای نگهبان را هم گرامی داشت و فلسفه وجودی چنین نهادی را پاسداری از احکام شرع و قانون اساسی دانست و گفت: تمامی مصوبات مجلس شورای اسلامی در صورت تایید شورای نگهبان، جنبه قانونی پیدا می‌کند و چنانچه هر یک از این دو نهاد، بر نظرات خود اصرار داشته باشند، موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود و نظر این مجمع، به عنوان قانون تلقی می‌شود.

لیوانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت 25 تیرماه، هفته بهزیستی و تامین اجتماعی، ابراز امیدواری کرد تا وضعیت بودجه دستگاه‌های اجرایی به حدی برسد که برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف، دیگر با هیچ مشکلی مواجه نباشند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید