شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

میزان خسارت به وجود آمده بارندگی شدید و طغیان رودخانه ها در شهرستان کردکوی از سوی مسئولین این شهرستان اعلام شد که بالغ بر 2198 میلیون ریال در بخش منازل مسکونی بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از کردکوی، سیل روز 17 شهریور ماه سال جاری در شهرستان کردکوی خسارت های سنگینی را متحمل این شهرستان در غرب گلستان وارد کرده است که نگاه ویژه مسئولان امر را می طلبد.

در همین راستا، جلسه بررسی آخرین وضعیت چگونگی کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل 17 شهریور کردکوی به ریاست مجتبی جمالی فرماندار و با حضور حسین احمدی معاون، روحانی فر بخشدار، ریاست بنیاد مسکن و معاون کمیته امداد و جمعیت هلال احمر شهرستان تشکیل شد.

در این جلسه فرماندار کردکوی بر ضروت واهمیت ارسال گزارشات روزانه ای از اقدامات انجام شده از سوی دستگاه های مربوطه بویژه ادارات حمایتی به فرمانداری جهت مدیریت چگونگی کمک رسانی و هماهنگی بیشتر، کاهش آسیب ها و الام اجتماعی ناشی از این گونه حوادث کمک می نماید و افزود : دریافت اطلاعات لحظه به لحظه از مناطق صدمه دیده از سیل 17 شهریور مجموعه ی مدیریت شهرستان را در چگونگی پیگیری و جذب اعتبارات وهدایت  کمک ها درسطح شهرستان و بویژه از سطح استان یاری میرساند.

*489 منزل مسکونی خسارت دیدند

به گزارش کاسب امین؛ مسئول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان با ارائه گزارش مختصری از اقدامات و فعالیت های صورت کرفته جهت بر آورد خسارات و کارشناسی وضعیت بوجود امده گفت: بر اساس بازدید میدانی کارشناسان بنیاد مسکن از روستا های اسیب دیده، مجموع منازل مسکونی خسارت دیده 489 مورد بوده که بیش از 30 واحد ان احداثی و مابقی ان نیازمند تعمیرات است که خسارت مالی ان بیش از 2198 ملیون ریال برآورد شده است.

همچنینن نماینده کمیته امداد با اشاره به مصوبه جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان که با حضور مدیران استانی و شهرستانی در دفتر فرماندارتشکیل شده بود؛ گفت: مجموعه اقدامات این نهاد حمایتی شامل واگذاری 20 مورد سبد کالا، توزیع گوشت در روز عید قربان به 170 خانوارنیازمند و پیگیری موضوع تخصیص اعتبار و واگذاری تسهیلات کم بهره به اسیب دیدگان مددجو و افراد کم بضاعت جهت تعمیر منازل مسکونی و خرید لوازم خانگی از بین رفته بوده که به محض حصول نتیجه گزارشی از اقدامات جهت پیگیری های بعدی به فرمانداری شهرستان ارسال میگردد.

* روستای دنگلان و ایوار بیشترین خسارت را متحمل شدند

در پایان این جلسه معاون جمعیت هلال احمر شهرستان نیز با اشاره به حضور نیروهای امدادی در اولین ساعات بروز حادثه در مناطق اسیب دیده، از ارسال کمکهای ویژه این جمعیت به روستاهای آسیب دیده از سیل 17 شهریورماه طی دو مرحله به روستاهای دنگلان، ایلوارکه اسیب بیشتری دیده بودند و یک مرحله به روستاهای کمتر اسیب دیده ی نامن، گرجی محله و میاندره خبرداد و افزود؛ این کمکها شامل واگذاری 139 تخته موکت، 215 تخته پتو، 84 بسته یک کیلویی پودرهای شوینده ،159 کیلو پلاستیک پوشش چادر ، 38 بسته چای کیسه ای، قند ، روغن و کنسروجات و..... بوده است .

گفتنی است، هرستان کردکوی در بارندگی هفته های اخیر بیترین خسارت را در شهر های منتهی به غرب گلستان را به بار آورده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید