شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری گلستان از برگزاری97 درصد انتخابات هیات رئیسه شوراهای اسلامی شهرهای استان گلستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "محمد حمیدی" مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: همزمان با 12 شهریور سالروز شروع بکار دوره چهارم شوراهای اسلامی، انتخابات هیات رئیسه درسطح شورای شهرهای استان به انجام رسید و از 30 شهر تابعه استان انتخابات هیات رئیسه 29 شورای اسلامی شهر استان برگزار شد.

وی اظهار داشت: در ترکیب هیات رئیسه جدید شوراها، روسای انتخابی شورا 40 درصد سابقه ریاست در این دوره شورا را داشته اند .

"حمیدی" همچنین افزود: درترکیب هیات رئیسه جدید شهرهای رامیان و سرخنکلاته از بانوان عضو شورای اسلامی به سمت رئیس شورا انتخاب شدند و در مجموع 7 درصد از بانوان به سمت رئیس شورای شهر انتخاب شدند و 24 درصد از بانوان نیز در سمتهای هیات رئیسه شورای شهرهای استان انتخاب شدند.

مدیرکل دفتر امورشهری وشوراهای استانداری تصریح کرد: نظر به اینکه در سال آخر فعالیت شوراهای اسلامی شهرها قرار داریم می طلبد اعضای شوراها فرصت را مغتنم شمرده و با همکاری شهرداران در ماههای پایانی خدمت این دوره، بیشترین سعی و تلاش خود را در خصوص خدمت به شهروندان معطوف دارند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باتوجه به اصلاحیه ماده 80 قانون شوراها مبنی بر تشکیل هیات تطبیق مصوبات شوراها به عضویت یک قاضی به معرفی رئیس قوه قضاییه و نماینده شورای استان به ریاست فرماندار یا نماینده وی جهت رسیدگی به مصوبات شوراها، در این راستا، بخشنامه ها و دستورالعمهای اجرایی این بند از قانون نیز از سوی وزارت محترم کشور و استانداری به فرمانداریهای محترم ارسال گردیده است که لازم است اهتمام لازم برای تشکیل جلسات با ترکیب جدید از سوی فرمانداریهای محترم و شوراهای اسلامی شهر صورت پذیرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید