شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

زندگینامه سردار شهید فریبرز صلبی را در ادامه بخوانید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از بندرگز؛ "فریبرز صلبی"، فرزند ذکریا در فروردین 1343 در روستای سرطاق بندرگز به دنیا آمد.بعد از سپری کردن دوران طفولیت برای کسب علم ودانش به دبستان رفت و تحصیلات خود را در مقطع سوم راهنمایی به اتمام رساند.

فریبرز صلبی رفتار و شخصیت متفاوتی داشت. به رغم صغر سن نسبت به برادر و خواهرش، اما در رفتارهای دینی و مذهبی الگو بود. برای مثال نماز را اول وقت می خواند، بیشتر اوقات روزه داشت و چون مادرش در دوران کودکی به رحمت ایزدی پیوسته بود، برای او، نماز و روزه یقضا به جامی آورد.

در مقطع دبیرستان تحصیل می کرد که جنگ شروع شد، روح ناآرام او تجاوز بعثی ها به خاک میهن اسلامی را تحمل نکرد، درس را رها کرد و به جبهه رفت.

وضعیت روحی او یک سال قبل از شهادتش کاملاً دگرگون شد. ارتباطش با شهدا و حتی مادرش قوی تر شد، به طوری که حضورش را در مزار شهدا و مادر، جزو برنامه های او بود. هیچ وقت از فعالیت هایش در جبهه و جنگ نمی گفت. وقتی در منطقه عملیاتی سومار بود سه ساعت قبل از شهادتش وصیت نامه اش را نوشت.

فریبرز صلبی عضو نیروهای اطلاعات و عملیات بود و برای شناسایی به خطوط مقدم عراقی ها رفته بود که در برخورد با مین والمر به شهادت رسید.او در نامه ای وصیت گونه به خلیل جعفری دوست و هم رزمش نوشت:من تا سه ساعت دیگر می روم به رزمگاه، میروم به معبود خویش بپیوندم، می روم تا پرپر گردم، می روم تا به دیگر عزیزان عبدالمناف، قربان، شعبان و دیگر شهدا بپیوندم، می روم تا عاشق واقعی گردم. اکنون وقت اذان است. دیگر هوای کربلا به سرم زده است.

روحش شاد و یادش گرامی.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید